Erdoğan, AK Parti Samsun adaylarını tanıttı

Erdoğan Ak Parti Samsun Adaylarını Tanıttı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen “AK Parti Samsun Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Toplantısı”nda, ilçe adaylarını açıkladı.

Daha önce Mustafa Demir’i AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ilan eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Buna göre Ak Parti Samsun Büyükşehir ve 15 ilçede kendi adaylarıyla seçim yarışına girecek. Alaçam ve Asarcık ilçesinde ise MHP’nin adayı desteklenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tanıtımda adayları tek tek sahneye davet ederken, Vezirköprü adayını tanıttığı esnada “İnşallah Samsun Vezirköprü’de kenevir ekimini inşallah yoğun bir şekilde sürdüreceğiz. Bundan böyle Vezirköprü bu işin merkezi olacak. Endüstrisini de inşallah buralarda kurarak; atletiyle gömleğiyle inşallah bunun tekstilini de burada yapacağız” diye konuştu.

İşte AK Parti’nin Samsun adayları:

19 Mayıs: Osman Topaloğlu
Atakum: Zihni Şahin
Ayvacık: Halil Kalaycı
Bafra: Hamit Kılıç
Canik: İbrahim Sandıkçı
Çarşamba: Halit Doğan
Havza: Sabahattin Özdemir
İlkadım: Erdoğan Tok
Kavak: İbrahim Sarıcaoğlu
Ladik: Nurhan Yapıcı Özel
Salıpazarı: Halil Akgül
Tekkeköy: Hasan Togar
Terme: Ali Kılıç
Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis
Yakakent: Hüseyin Kıyma

Alaçam: İlyas Acar (Cumhur ittifakından MHP adayı)
Asarcık: Şerif Kılağuz (Cumhur ittifakından MHP adayı)

Büyükşehir Belediye Başkan adayı: Mustafa Demir.

ERDOĞAN, ANKARA’YA DÖNDÜ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen belediye başkanları tanıtım toplantısının ardından TÜYAP Kongre Merkezi’nde iş adamları, partisinin eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri, eski ve mevcut belediye başkan ve adayları ile yemekte bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleştirilen programın ardından Erdoğan, bir otelde Meltem Yeşilyurt ve Resul Akyüz çiftinin nişan törenine katıldı.

Erdoğan, buradan geçtiği Çarşamba Havalimanı’ndan uçakla Ankara’ya hareket etti.