İstifa Eden Edene…

İstifa Eden Edene...

7 Haziran’da yapılacak milletvekili genel seçimi öncesi bürokraside istifalar bugün de tüm hızıyla devam etti.

Milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa etmeleri için son gün bugündü. İstifalar bugün tüm Türkiye’de tam bir furyaya dönüşürken Samsun için önemli kişilerin istifaları da önem kazandı.

İşte Samsun için önemli istifalar:

Aslan Karanfil

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, 7 Haziran’da yapılacak Genel Seçimler için resmi adımı attı ve dün istifa dilekçesini sundu.

Karanfil, bu kararını sosyal medya hesapları üzerinden de takipçileriyle paylaştı. Karanfil, daha önce de Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini üstlenmişti.

Kulislerde Aslan Karanfil’in MHP’den milletvekili aday adayı olacağı konuşuluyor.

Kamuran Özden

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, istifa etti. Özden, memleketi Samsun’dan milletvekili aday adayı olacak.

Uzun yıllardır bürokrasinin önemli kademelerinde görev yapan ve bu süre zarfında ülkemizi  çeşitli uluslararası toplantılarda ve organizasyonlarda temsil eden Kamuran Özden, istifasını Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a sundu. Özden’in memleketi olan Samsun’dan milletvekili aday adayı olması bekleniyor.

Adem Tuncer

2009 yılından bu yana Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletvekili danışmanlığı görevini yürüten Adem Tuncer, dün TBMM’deki görevinden bugün de Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndaki ilçe müdürlüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Akın Üner

SAMULAŞ eski Genel Müdürü Akın Üner Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili adayı olabilmek için bugün kamudaki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Yüksek Elektrik-Elektronik Mühendisi olan Akın Üner, 7 yıl Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde, otoyol projelerinde çalışmış, ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde raylı sistem projesinin yapımında görev yapmıştı. Daha sonra Samulaş Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Üner, 23 senedir devlet memuru olarak çalıştı.

Mustafa Keskin

Samsun’un önemli ve tanınan simaları arasında yer alan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin de, MHP Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklamıştı.

Doç. Dr. Bekir Şişman

OMÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Bekir Şişman da bugün görevinden istifa ederek aday adayı olduğunu açıkladı.

Şişman’ın AK Parti’den aday adayı olacağı bir süredir konuşuluyordu.

Hayrettin Öztürk

Son istifa haberi ise Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk’ten geldi. Öztürk dün Samsun Valiliği’ne sunduğu istifasının ardından bugün de Diyanet İşleri Başkanlığı’na istifasını sunarak resmen siyasete adım attı.

AK Parti Samsun Milletvekilliği’ne talip olan Öztürk, geçen hafta Cuma günü sabah namazında cemaatten helallik istemişti.

3 yorum var

  • Ümit Gündoğar

    Aman, Samsun Müftüsüyken garip açıklamalarıyla Samsun’u olumsuz tanıtan Sayın Öztürk, Samsun’dan milletvekili adayı olmasın…

  • Öyle demeyin ama…. Yeni Türkiye’ye yeni zenginler lazım ;)

  • Ne güzel mutluluk bu. Bu vatan için çalışanlar, bu görevlerinden, vatana hizmet yarışına (!) girmek için o görevlerinden istifa ediyorlar!!!
    Her şey vatan için, değil mi!!!