Samsun, Piazza’ya Akın Etti

Haydi Samsun

Piazza AVM’yi iki günde 280 bin kişi ziyaret etti.

Karadeniz’in en büyük alışveriş merkezi olan Samsun Piazza Alışveriş ve Eğlence Merkezi, ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğruyor. AVM’yi ilk açıldığı gün 120 bin Pazar günü ise 160 bin kişi ziyaret etti. Alış veriş merkezi bünyesinde bulunan Media Markt ise iki günde toplam 3.5 milyon TL ciro yaptı.

Binlerce kişinin ziyaret ettiği Piazza, daha şimdiden Samsun’un çekim merkezi oldu. Tamamına yakın bölümü Türkiye’nin en popüler perakendecileri, restoran zincirleri, eğlence işletmeleri ve en başarılı uluslararası markalarına ait 160 marka ve eğlence merkezinin yer aldığı Piazza, göz kamaştıran mimarisiyle de ilgi odağı oldu. Hayata geçirdiği projelerle alışveriş merkezi konseptini yeniden şekillendiren Rönesans’ın, ”Optimum”dan sonra yeni alışveriş merkezi markası olan Piazza AVM’yi ilk olarak Samsun halkıyla buluşturmasına bölge halkı ‘yoğun ilgiyle karşılık verdi.

Rönesans Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Süha Günel, ilk günlerden oluşan yoğun kalabalık ve gösterilen ilginin, bugüne kadar akılcı yatırımlarıyla dikkati çeken Rönesans’ın bu yatırımının da ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini söyledi. Günel, sadece Samsun’dan değil tüm bölgeden AVM’yi ziyaret eden Karadeniz halkına teşekkür etti.

Orta Karadeniz’in yıldız kenti Samsun’un sahil yolunda, Canik ilçesi eski Otogar mevkiinde kurulan ve muhteşem mimarisi ile adeta göz kamaştıran Piazza AVM’de, Media Markt, 5M Migros, Zara, H&M, Lacoste, Decatlhon, Starbucks ve Big Chef’s gibi sektörünün lider markaları bulunuyor. Piazza, alışverişin yanı sıra buz pisti, bowling salonu ve tüm eğlence merkezleri ile tam bir yaşam alanı sunuyor.