Samsun’da “Ağır” ve “Derin” Cenaze!

Samsun'da "Ağır" ve "Derin" Cenaze Töreni!

İstanbul Şişli’de uğradıkları silahlı saldırıda hayatını kaybeden Vedat Şahin ve koruması Ferdi Topal’ın cenaze namazları, Samsun’un Bafra ilçesindeki Mevlana Camii’nde kılındı.

Cenaze namazına çok sayıda kişi katılırken, aralarında Sedat Peker, Sami Hoştan, Nejat Ergin ve Menderes Kutlu’nun da bulunduğu bir çok ünlü isim cenazeye çelenk gönderdi.

CENAZE DÜN SAMSUN’A GETİRİLDİ

İstanbul Nişantaşı’nda uğradığı silahlı saldırıda korumasıyla birlikte hayatını kaybeden Sedat Şahin’in kardeşi Vedat Şahin ve koruması Ferdi Topal’ın cenazesi, özel uçakla memleketi Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi.

200 ARAÇLIK KONVOY

Burada yaklaşık 200 araçlık konvoyla alınan cenazeler Bafra ilçesinde Kavakpınar Mahallesi’ndeki Vedat Şahin’in baba ocağı evine getirildi. Cenazelerin evin yanına gelmesi ile birlikte ağıtlar yakılmaya başlandı. Cenaze aracından ilk başta Vedat Şahin’in tabutu indirildi. Cenazeye Türkiye’nin çeşitli yerlerinden ve Bafra’dan gelenler büyük kalabalık oluşturdu.

BABA OCAĞINDA HELALLİK ALINDI

Cenaze namazı öncesi helallik alınması için Vedat Şahin’in cenazesi Kavak Pınar Mahallesi’ndeki baba ocağı bahçesine çıkarıldı.

Yapılan duanın ardından alınan helallik sonrası omuzlara alınan Şahin’in tabutu 1 kilometre uzaklıktaki Mevlana Camii’ne götürüldü. Yakın koruması Ferdi Topal’ın cenazesi de aynı camiye getirildi.

Vedat Şahin’in ağabeyi Sedat Şahin ile kardeşi Nihat Şahin’in  katılmadığı cenazede taziyeleri, Sedat Şahin’in oğulları Serkan ve Şehmi ile  Vedat Şahin’in oğulları Bahadır ve Birbey Şahin kabul etti. Cenaze törenine Sedat Peker, Sami Hoştan, Ahmet Kabadayı, İrfan Kabadayı, Mustafa Arzar, Menderes Kutlu başta olmak üzere çok sayıda kişinin çelenk gönderdiği dikkat çekti. Cenaze törenine katılanlar arasında MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek ve şarkıcı Çılgın Sedat da yer aldı.

Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şahin’in naaşı toprağa verilmek üzere Alaçam ilçesi Gökçeboğaz Mahallesi’nde Kargalı aile mezarlığında babasının yanına defnedildi. Ferdi Topal’ın cenazesi ise Bafra Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Cenaze haberi, ulusal basında da yankı bulurken internet sitelerinde ilginç başlıklara yer verildi. En ilgi çeken başlık Sözcü Gazetesi’nin internet sitesindeki “Kurtlar Vadisi Samsun” başlığı oldu. İşte o başlıklardan bazıları:

Hürriyet

Hürriyet

Milliyet

Milliyet

Sözcü

Sözcü

Habertürk

Habertürk

Posta

Posta

Star

Star

Vatan

Vatan