Samsunspor Web Sitesi Yenilendi, Ama…!

Samsunspor Web Sitesi Yenilendi Ama...!

Samsunspor’un resmi web sitesi olan samsunspor.org.tr yenilendi. Ancak yeni sitedeki Samsunspor logosundaki hata dikkatlerden kaçmadı.

Sitenin tasarımı değiştirilerek, daha modern bir web sitesi tasarımına kavuştu. Yeni tasarımın, yeni web tasarım teknikleri kullanılarak yapıldığı gözlendi.

Sitedeki ilk incelemelere göre, flexible denen esnek görünüm dikkat çekiyor. Yani site, değişik ekran büyüklüklerine uyum sağlayan bir tasarıma kavuşmuş durumda. Masaüstü bilgisayarların değişik ekran boyutlarında esnek bir görüntü olduğu gibi, cep telefonlarından veya tabletlerden siteye girildiğinde de ekran görüntüsü bozulmadan tam uyum sağlıyor.

Diğer bir yenilik ise slider tekniğinin kullanılması. Yani bu teknikle, ekranı değiştirmeden içeriğinin sıralı şekilde izlenebilir olması sağlanmış. Bu da ziyaretçilere daha çok içeriği, haber başlığını görmesine imkan tanıyor.

Ancak yeni tasarımın gözlerden kaçmayan tek, ama en büyük hatası, sol üstte bulunan takım logosunun orijinaline uygun olmaması, özellikle kenar çizgilerinin orijinaldeki hali yerine daha kavisli çizilmiş olması. Yani, yeni sitede kullanılan logonun, yeniden ama amatörce çizildiği anlaşılıyor. Üstelik yazı karakteri de değiştirilmiş.

samsunspor-sitesindeki-hatali-logo

Kaynak: www.HaydiSamsun.org

Etiketler: -