Sur’dan 1 Şehit Haberi Daha

Son Dakika

Diyarbakır’da sokağa çıkma yasağının sürdüğü Sur ilçesinde bir asker şehit oldu.

Güvenlik güçleri Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde operasyon yaptı.

Bu sabahki operasyon sırasında, PKK’lıların keskin nişancı tüfeği Kanas ile açtığı ateşle ağır yaralanan uzman çavuş, tedaviye alındığı Diyarbakır Asker Hastanesi’nde doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 17 Ocak 2016 tarihinde saat 10.15’te Diyarbakır ili Sur ilçesinde çıkan çatışmada ağır yaralanan bir askerin şehit olduğu bildirildi.

TSK’nın internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“17 Ocak 2016 tarihinde saat 10.15’te Diyarbakır ili Sur ilçesinde çıkan çatışmada, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından açılan ateş sonucu, bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kahraman silah arkadaşımız kurtarılamayarak 17 Ocak 2016 saat 15.45’te şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz.”

1 yorum var

  • Diyarbak?r’?n Sur ilcesinde sehit say?s? 5’e yukseldi. Cat?smalar?n surdugu ilcede, 8 guvenlik gorevlisi de yaraland?.